Yıldız Teknik Üniversitesi, 130.000m2’lik bir alanda, bugün toplam 11 fakülte, 2 enstitü, 3 yüksekokul ile 36.000’i aşan öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversitede öğrencilerin yanı sıra 3000’e yakın akademik ve idari personel de bulunmaktadır. Oldukça yoğun kullanılan birçok binası bulunan üniversitede yangın ve gaz algılama sistemi olarak Maxlogic&Mavigard markalı ürünler kullanılmaktadır.

30’un üzerinde santral, 4.000’den fazla dedektör TS CEN/TS 54 standardına uygun olarak seçilmiş ve yerleşimleri de yine aynı standardın ilgili maddelerine uygun olarak yapılmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde bulunan güvenlik merkezinden, Supervisor uzaktan izleme yazılımı ile 35 farklı binadaki yangın durumu sürekli olarak takip edilmektedir.

Firmamızın teknik servis personelleri tarafından devreye alınan Maxlogic & Mavigard yangın algılama ve alarm sistemleri, yangın senaryolarına uygun hale getirilerek teslim edilmiş, üniversite yönetimince görevlendirilmiş teknik personellere gerekli eğitimler verilmiştir.

Üniversiteler gibi sürekli yaşayan binalara sahip projelerde erken ve doğru algılamanın sağlanarak, gerekli uyarıların işitsel ve görsel olarak yapılması oldukça önemlidir. Projelendirme aşamasından başlayarak ilgili yönetmelik ve standartların gereklilikleri yerine getirilmelidir. Ayrıca, acil durum senaryoları projelendirme aşamasında belirlenerek, uygulama aşamasında hiçbir konunun ucu açık bırakılmamalıdır. Ayrıca tesisatta kullanılan kabloların da ilgili standart ve yönetmeliklere uygun olması sistemin çalışma devamlılığı açısından önemlidir.

Sistemin çalışır halde tutulması için, yetkili teknik personel tarafından yapılması gereken rutin bakımların aksatılmamasına dikkat edilmelidir. Bu kapsamda sistem her ay cihazlar ile ilgili kirlilik bilgisini e-mail ile yapacak şekilde kurgulanmıştır.

Can ve mal güvenliği sağlamak gibi önemli bir konuda, uluslararası standartlara uygun, ileri teknoloji kullanılarak üretilen Mavili Elektronik A.Ş. ürünlerinin tercih edilmesinden dolayı çok teşekkür ederiz.