Oteller çok sayıda insanı aynı anda konuk eden işletmelerdir. Olası bir yangının kısa sürede algılanması ve insanların güvenli bir biçimde tahliye edilmesi bu yapılarda oldukça önemlidir. Güvenli tahliye işleminin gerçekleşebilmesi standartlara uygun projelendirme, uygulama, ürün kullanımı ve işletme ile gerçekleştirilebilir.

Kazakistan Almatı’da iş veya tatil amaçlı yapılacak konaklamalar için ideal bulunan Novotel Almaty City Center, Mavili Elektronik A.Ş. tarafından ileri teknoloji kullanılarak üretilen Maxlogic & Mavigard marka yangın ve gaz algılama sistemleri ile korunmaktadır. 190 odasıyla konuklarını ağırlayan otelde, 1407 adet optik duman dedektörü, 37 adet ısı dedektörü, 57 resetlenebilir yangın alarm butonu, 4 adet adreslenebilir siren ve Supervisor Uzaktan İzleme ve Kontrol Yazılımı gibi pek çok ürün projelendirilmiştir.

Bilgisayar ortamında çizilen, binalara dair kat planları gibi detayların, harita olarak eklendiği Supervisor yazılımı sayesinde, hangi katta, hangi cihazın uyarı verdiği kolaylıkla tespit edilmektedir.

Otel odalarında konukların acil durumda uyandırılması için gerekli olan 75 Db ses şiddetinin sağlanması için özen gösterilmiştir. Otel bünyesinde bulunan çocuklar için oyun alanı, spa, havuz, spor salonu, restoran gibi yerler için de mahal özelliklerine uygun ürünler tercih edilmiştir.

Almatı'nın merkezi sayılan ünlü Dostyk ve Abai bulvarlarının kesişimindeki bu otelde yangına karşı can ve mal güvenliğini sağlamada bize ve ürünlerimize güvenen otel yönetimine teşekkür ederiz.