Kablo ve tel sektöründe çok geniş ürün yelpazesi bulunan, ülkemizin en önemli imalatçıları arasındaki HES KABLO, 1974 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne hızla gelişen fabrika, uluslararası ve yerli standartlara göre üretilen ürünlerinin yanı sıra, özel müşteri şartnameleri ve isteklerine göre de üretim gerçekleştirmektedir. 130’dan fazla ülkeye ihracat yapan firma, 120.000m² kapalı alan olmak üzere, 250.000 m² alanda entegre tesislere sahiptir.

Mavili Elektronik A.Ş. tarafından yangın ve gaz koruması gerçekleştirilen bu tesiste can ve mal güvenliğinin en üst düzeyde sağlanabilmesi için, çok sayıda panel, sgc modülleri ve Supervisor uzaktan izleme ve kontrol yazılımı kullanılmıştır. Sistemde 500 den fazla dedektör, ışın dedektörleri, alev dedektörleri, doğalgaz algılama dedektörleri, röle modülleri, kontak izleme modülleri ve konvansiyonel sistemler kullanılmaktadır. Tesisin ihtiyaç duyulan yerlerinde kablo tipi sıcaklık algılama dedektörü de projelendirilmiştir. Kablo tipi sıcaklık algılama dedektörü, 0,1˚C hassasiyetle anlık ölçüm yapabilmesi, Maxlogic adresli yangın algılama sistemlerine entegre olarak, Supervisor uzaktan izleme ve kontrol yazılımına dâhil edilebilmesinin yanı sıra, zor çalışma koşullarına uygun yapısı, bakım gerektirmemesi, gömülü sensörlerin grup halinde kullanılabilmesi ve sensör ölçümlerinin kıyaslaması ile daha doğru sonuç vermesi gibi özelliklerinden dolayı tercih edilmiştir. Her sensörün ayrı ayrı programlanarak yangın senaryolarına dâhil edilebildiği bu kullanışlı ürün ile can ve mal güvenliğinin sağlanması adına titiz bir çalışma gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizin önde gelen endüstriyel tesislerinden biri olan, İstanbul Sanayi Odası’nın 2016 yılı verilerinde, ilk 500 firma listesinde 80. sırada yer alan Hes Kablo tesislerinde Maxlogic & Mavigard markalı ürünlerimizi tercih eden firma yönetimine ve sistemlerin gerek satış öncesi gerekse satış sonrası hizmetleri konusunda gerekli hassasiyeti gösteren Kutup Elektronik’e teşekkür ederiz.