Mavili Elektronik A.Ş. ulusal ve uluslararası standartlara uygun üstün teknoloji ürünleriyle, proje, uygulama ve satış sonrası hizmetlerde deneyimli ve üst düzeyde bilgi birikimine sahip personel kadrosuyla ülkemizde tanınmış olan endüstriyel tesislere hizmet üretmeye devam ediyor. 2017 yılı içerisinde İzmir’de bulunan ESBAŞ (Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş.) yangın algılama ve alarm sistemleri olarak Mavili Elektronik A.Ş. tarafından üretilen Maxlogic & Mavigard marka ürünleri tercih etmiştir.

ESBAŞ, Ocak 2018 verilerine göre; 2.200.000 m2’lik alanda, toplam 175 firmanın endüstriyel tesislerinden oluşan, 21.158 kişinin çalıştığı, İzmir ili, Gaziemir ilçesinde yer alan Türkiye’nin en büyük serbest bölgesidir. ESBAŞ, 2017 yılında Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

2017 yılı içerisinde bayimiz BMG Güvenlik Sistemleri San. Ve Tic. Ltd. Şti. ile birlikte ESBAŞ tesislerinin yangın algılama ve alarm sistemlerinin yenilenmesi ile merkezi izleme ve kontrolünün yapılması işi gerçekleştirilmiştir.

Keşif ve projelendirme süreçleri Ege Bölge Müdürlüğümüz ile bayimiz BMG Güvenlik firması tarafından ortaklaşa yürütülmüş, projenin satışı, tesisatı, devreye alma ve test süreçleri bayimiz BMG Güvenlik firması tarafından gerçekleştirilmiştir.

2017 yılı içerisinde ESBAŞ’a ait “Uzay Kampı”, “Teknoloji Merkezi”, “Çocuk Yuvası”, “Sosyal Hizmet Binaları”, “Yemekhaneler”, “Mopsaş”, “Depolar” gibi binaların yangın algılama ve alarm sistemleri Maxlogic&Mavigard marka ürünlerimiz ile yenilenmiştir.

Ayrıca, ESBAŞ Güvenlik Müdürlüğü’nde tesis edilen Supervisor yazılımı ile grafiksel izlenme ve kontrol sağlanmıştır.

Bilgisayar ortamında çizilen, binalara dair kat planları gibi detaylar, harita olarak Supervisor yazılımına eklenmiştir. Böylelikle harita üzerinde hangi binada, hangi katta, hangi cihazın uyarı verdiği kolaylıkla tespit edilmektedir.

Yangın ve hata durumlarının bilgisi, anlık veya belirlenen periyodlarda önceden tanımlanan e-posta adreslerine otomatik olarak gönderilmektedir. Merkezi izleme ve kontrol yazılımı ile santrallere bağlı tüm adresli cihazların kirlilik denetimini uzaktan yaptırabilme özelliği ile bakım işlemleri en doğru şekilde yönetilebilmektedir.

Bayimiz BMG Güvenlik firması tarafından ESBAŞ binalarına kapalı devre televizyon sistemi tesis edilmiştir. ONVIF standardı ile çalışan IP kamera sistemleri ile yangın anında, yangın alarmının geldiği noktadaki IP kameranın otomatik olarak açılabilmesi, manuel olarak kontrol edilebilmesi ve hatta ilk açıldığı andaki görüntülerin Jpeg formatında olay kaydı hafızasına kaydedilmesi sağlanabilmektedir.

Bu projede Maxlogic&Mavigard markalı ürünlerimizi tercih eden ESBAŞ yönetimine ve bayimiz BMG Güvenlik firmasına teşekkür ederiz.